Vaikų darželis Spausdinti El. paštas

Tell me why Marat Safin has a chance to beat Roger Federer?
Well, ah, I didn't thought about this, didn't have a chance really, but  I'm looking forward.

("Sakyk, kodėl Maratas Safinas gali laimėti prieš Roger Federerį?" - "Na. aš apie tai negalvojau, negalvojau, kad galiu laimėti, bet laukiu kovos").

Taip prasideda Marato Safino ir Eurosporto žurnalisto pokalbis. Prisipažinsiu, šio įrašo ieškojau specialiai. Kiekvienais metais sausio mėnesį, kiek tai leidžia galimybės, prilimpu prie televizoriaus ir žiūriu Australijos atvirąjį čempionatą (gaila, kad paskutiniaisiais metais dėl darbų laiko pavyksta ištaikyti vis mažiau).

Šįryt nugirdau, kaip komentatorius anonsuodamas kitos dienos mačus  užsiminė apie kovą tarp Safino ir Federerio. Komentatorius papasakojo, kaip susitikęs Safiną, jo paklausė, ką šis manantis apie laukiančią kovą. Atsakymas buvo: "It's going to be kindergarden" ("Bus vaikų darželis").

Psichologiniu požiūriu - tai nuostabus nusiteikimas! (Tikiuosi suprantate, kad kalbu ironiškai).

Safinas man visuomet patiko būtent tuo, kad (mano nuomone) turėdamas fizines galimybes tapti vienu geriausiu pasaulio tenisininkų, nieko doro nepasiekė. Dar daugiau, mano galva, visos jo nesėkmės - skeptiškame požiūryje į sporto psichologiją, ką taip pat teko girdėti ne viename jo interviu. 

(Jums gali atrodyti nesuprantama, kaip gali patikti sportininkas, kuris nieko nepasiekė, tad skaitykite toliau).

Safino mačus man patinka žiūrėti dėl vienos vienintelės priežasties, - kad ir kaip klostytųsi kova, žiūrėti itin smagu. Tai atvejais, kai Safinas žaidžia savo žaidimą, nieko kito kaip tik gėrėtis nelieka. Kai varžovai jam primeta savo žaidimą, galima pamatyti tokius emocinius proveržius, kad nebereikia eiti į cirką ar žiūrėti jumoristinių laidų. Ne veltui tie patys eurosporto komentatoriai sako, kad Safinas - geriausiai žinomas rakečių mėtytojas.

Tik kažin, ar sportininkas, svajojantis apie didžius pasiekimus, būtų patenkintas žinodamas, kad kažkas jį žino ir žiūri ne tiek dėl meistriškumo, kiek dėl klounados. Jūs būtumėt?

Bet norisi grįžti prie pradžios - nusiteikimo kovai. Safino žodžiai apie tai, kad Federeris sudoros jį kaip vaiką, gali liudyti du dalykus. Pirmiausia prastą Safino fizinę formą. (Gal tikrai jis dabar yra nepasiruošęs fiziškai?) Arba nepasitikėjimą savimi, daugiau susijusį su emocijomis.

Pirmuoju atveju belieka tik pasakyti - tai ką veikei iki šiol? Na, gerai, Safinui tai nelabai tinka, nes jis jau svarsto apie išėjimą iš sporto. Tačiau bet kuriam kitam sportininkui panašioje situacijoje ir jo treneriui būtinai norėčiau užduoti šį klausimą prieš  varžybas. Juk jei sportininkas fiziškai jaučiasi gerai (stiprus, galingas, aštrus, ištvermingas... nelygu, kokia sporto šaka), tai ir emociškai jis jausis žymiai tvirčiau. Be to, jei jautiesi kaip skuduras, tai gal geriau visai nedalyvauk varžybose - bent jau neprogramuosi savo psichikos eilinei nesėkmei.

O dabar apie antrąjį variantą. Įsidėmėjau dar vieną citatą (vėlgi nugirstą per eurosportą):

"Sometimes before the match I felt I could not win because of my oponent's mentality. I could beat them in tennis, but mentaly they felt just as good as me"

(Kartais prieš mačą jaučiau, kad negaliu laimėti dėl savo varžovų nusiteikimo. Tenise juos galėjau nugalėti, bet psichologiškai jie jautėsi tokie pat stiprūs kaip aš").

Kitaip sakant, jei psichologiškai jautiesi lygus varžovui, turi daug daugiau šansų kovoti ir laimėti. šiuo požiūriu Safinas neturi jokių šansų. Labai gaila, nes norėčiau pasižiūrėti dar vieną kovą, kaip 2005-ųjų čempionate, kai Safinas po kokių 3 valandų kovos Federerį nugalėjo. Tikriausiai nieks netikėjo, kad jis tai padarys, bet padarė. Bet ir nusiteikimas tuo metu tikriausiai buvo kitas. Ir man ta kova paliko tokį įspūdį, kad net po 4 metų skiriu jai visą įrašą.

(2009-01-24) P.S. Federeris nugalėjo Safiną 6-3 6-2 7-6, o kitame raunde 4-6 6-7 6-4 6-4 6-2 vos ištempė prieš čeką Tomą Berdych (tik noriu pasakyti, kad Federeris nėra nenugalimas, o mintis turi savybę materializuotis).

Jūs galite komentuoti šita straipsnį
Vardas:
Pavadinimas:
Komentaras:


  Dar niekas nekomentavo.
RSS

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.3.0

 
Kokia valios savybė svarbiausia sportininkui
 

© 2006 — 2015 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą