Iš kitų lūpų Spausdinti El. paštas

Atėjusi į darbą ant kolegės stalo radau žurnalo "Treneris" 2008 m. 3-4 numerį, kuriame visuomet pirmiausia pasižiūriu kolegų straipsnius skiltyje Sporto psichologija. Šį kartą atsiverčiau prof. K. Miškinio straipsnį "Žvilgsnis iš šalies", kuriame radau citatą, pratęsančią ir papildančią mintį, kurią rutuliojau keletą paskutinių dienų. Neatsispyriau norui pacituoti:

"Sportininkas privalo turėti realų tikslą. Ne "pasižvalgyti", "kaip išeis", "pažiūrėsim", bet žinoti, ko siekia, ir sutelkti visas fizines ir psichines jėgas tam tikslui įgyvendinti. Konkretus tikslas turi didžiulę psichoterapinę reikšmę. Gyvenimas tuo prasmingesnis, kuo keliamas sudėtingesnis tikslas. Sportininkas turi būti įsitikinęs, kad jis gali pasiekti daugiau, nei dabar yra pasiekęs. Daugelis tyrimų (A.J. Mento, M.E. Tubbas, E.A. Locke'as, P. Lathamas ir kt.) nustatė, kad sudėtingi tikslai skatina ir didesnius laimėjimus.

Pekine perspektyvi sportininkė V. Žemaitytė varžybų nebaigė. Kodėl? Pasak trenerio A. Gavėno: "Pagrindinis mūsų uždavinys žaidynėse bus žvalgyba. Norėsime pasižiūrėti, kokios tai varžybos, kad galėtumėm ruoštis kitoms žaidynėms." straipsnyje "Apie aukštumas nesvajoja" rašoma, kad lengvaatletė olimpietė olimpiadoje stebuklų nesitiki. Buvo ir daugiau panašių norų. "Iš olimpinių žaidynių daug nesitikiu, nes esu dar jaunas," - sakė ėjikas T. Šuškevičius. Tadas tarsi pamiršo, kad olimpiniais čempionais ar prizininkais tapo daug jaunesni už jį.

Psichologiškai menkos aspiracijos demobilizuoja sportininkus - kaip pasirodys, taip bus gerai. Menki siekiai nemobilizuoja sportininkų dvasinių jėgų, panaikina atsakomybę už galimus rezultatus. Kyla teisėtas klausimas: ar olimpinės žaidynės - tai vieta "žvalgybai", pabandymui? Imtynininkas M. Mizgaitis vyko tvirtai nusiteikęs tapti prizininku. Ir jam tai pavyko! Taigi sportininkų tikslai turi būti konkretūs, padėti įveikti sunkumus ir kliūtis. "

Jūs galite komentuoti šita straipsnį
Vardas:
Pavadinimas:
Komentaras:


  Komentarai (1)
RSS
Ricardas, 2009-05-25 17:12:34
Labai teisingas straipsnis!

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.3.0

 
Kokia valios savybė svarbiausia sportininkui
 

© 2006 — 2015 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą