N. Djokovic: Sąmoningo dėmesingumo praktikas Spausdinti El. paštas

O taip! Štai koks atradimas! Pasirodo, Novak Djokovic praktikuoja sąmoningą dėmesingumą ("mindfulness")!

Savo knygoje "Pergalingas padavimas" ("Serve to win") jis rašo:

Kurį laiką praktikavau sąmoningą dėmesingumą (angl. "mindfulness") ir kažkas tartum "susijungė": Tai juk kaip veikia mano protas. Turbūt taip veikia visų protai. Labai daug energijos ir laiko iššvaisčiau "vidiniams neramumams" ar kaip kitaip juos pavadintume. Aš tiek daug dėmesio skyriau vidinėms kovoms, kad nebemačiau, kas vyksta aplink mane, kas vyksta šią akimirką.

Aš tiek daug praktikavau sąmoningo dėmesingumo, kad dabar mano smegenys geriau veikia automatiškai, net tuomet, kai nemedituoju. Anksčiau sustingdavau padaręs klaidą; buvau tikras, kad aš nesu toje pačioje lygoje kaip Federer'iai ar Andy Murray'iai. Dabar kai padarau blogą padavimą ar susimaunu smūgiuodamas, aš vis dar imu abejoti, bet jau žinau, kaip su šiomis abejonėmis elgtis: aš pripažįstu neigiamą mintį ir leidžiu jai praplaukti, perkeliu dėmesį į šią akimirką". Sąmoningas dėmesingumas padeda man perdirbti  skausmą ir emocijas. Jis leidžia man susitelkti į tai, kas tikrai svarbu.

Ir taip toliau...

Jūs galite komentuoti šita straipsnį
Vardas:
Pavadinimas:
Komentaras:


  Dar niekas nekomentavo.
RSS

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.3.0

 
Kokia valios savybė svarbiausia sportininkui
 

© 2006 — 2015 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą