Ežiukai Spausdinti El. paštas

Pirmadienį vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuotas praktinės psichologijos seminaras, kuriame dalyvavo plaukimo treneriai. Šie seminarai skatina kitaip pažvelgti į save bei savo darbą, gyvenime ir darbe taikyti naujus įgūdžius, nes "jei viską darai taip pat kaip visada, kodėl rezultatas turėtų būti kitoks nei visada". Vienu metu lektorė Nadežda papasakojo anekdotą apie ežiuką:

Stovi ežiukas ant kelmelio, rodo savo bicepsus, spusteli kairiosios rankos bicepsą ir didžiuodamasis savimi konstatuoja: "Stiprus!", dešiniosios rankos: "Stiprus!", vėl kairiosios: "Stiprus!"... Tuo metu prie jo prieina vilkas. Įdėmiai pasižiūri ir kad užsimoja letena, kad vožia ežiukui per nugarą, tas skrenda nuo kelmelio... Lekia, lekia, perskrenda per upelį, atsistoja, nusikrato ir rodydamas savo bicepsus sako: "Na ir kas, kad lengvas, už tai stiprus! Stiprus!" 

Vėliau viena seminaro dalyvė duodama galutinį grįžtamąjį ryšį retoriškai paklausė, koks yra labiausiai užsispyręs paukštis. Pasirodo, tai - ežiukas, nes kol jam gerai neįspiria, tol jis neskrenda.

Šie seminarai - puiki proga įsisąmoninti, kaip dažnai mes būname ežiukais, kurie daug laiko gaišta tikindami save, kad yra patenkinti turimais rezultatais, ar ieškodami pasiteisinimų, tuo pačiu įsitraukdami į įpročiu tapusį (automatinį) elgesį ir nepastebėdami, ką galėtume daryti kitaip, kad rezultatas taip pat būtų kitoks nei visada. Ar galbūt net nenorėdami nieko keisti, nes tai, ką turime šiandien, suteikia daugiau saugumo nei rizika, kuri neišvengiama, kai keičiame savo elgesį ir mokomės naujų įgūdžių, t.y. išeiname iš savo įprastinės komforto zonos.

Žinoma, iš tikro mes nesame ežiukai, todėl norėdami kažką keisti, turime visas galimybes tai daryti: išsikelti tikslą, kur norime atsidurti ir jau šiandien žengti pirmą žingsnį, be kurio nebus ir paskutinio.

Jūs galite komentuoti šita straipsnį
Vardas:
Pavadinimas:
Komentaras:


  Dar niekas nekomentavo.
RSS

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.3.0

 
Kokia valios savybė svarbiausia sportininkui
 

© 2006 — 2015 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą