Pasitikintis ar "pasikėlęs"? Spausdinti El. paštas

Vartydama "Sporto psichologiją žaliems" (Smith, L.H & Kays, T.M. (2010). Sport psychology for dummies), radau, mano nuomone, labai gerą ištrauką apie pasitikėjimą savimi ir "pasikėlimą". Kadangi savo praktikoje susiduriu su sportininkais, keliančiais klausimą, kaip pasitikėti savimi, bet neatrodyti "pasikėlusiais", cituoju:

Pasitikintys savimi sportininkai:

"Pasikėlę" sportininkai:

Gerai save vertina

Prastai save vertina, bet apsimeta, kad gerai
Lengvai priima grįžtamąjį ryšįBijo grįžtamojo ryšio
Tiki savo įgūdžiais ir sugebėjimaisAbejoja savo įgūdžiais ir sugebėjimais
Mėgsta varžytisVengia varžybų, kuriose tikrai yra su kuo varžytis
NesigiriaGiriasi savo šaunumu
Jaučiasi stiprūsJaučiasi nesaugiai
Gali atlaikyti atstūmimą

Bijo atstūmimo

"Pasikėlimas" visai nerodo perdėto pasitikėjimo savimi, priešingai - paprastai jis liudija apie nepasitikėjimą savimi. "Pasikėlę" sportininkai taip bijo, kad kiti pamatys jų netvirtą pasitikėjimą savimi, kad maskuoja jį perdėtu demonstravimu. Jie tikisi, kad ši kaukė padės jiems praslįsti nepastebėtiems. Bėda ta, kad toks fasadas labai greitai sugriūna, kai jie susiduria su kitu, išties savim pasitikinčiu sportininku." 

Toliau knygos autoriai pataria, kaip ugdyti pasitikėjimą savimi. Jie sako, kad viskas prasideda tikėjimu, jog galiu tai padaryti (ne "galėsiu", o "galiu"!). Antrasis žingsnis - rizikuoti ir daryti, mažais žingsneliais ir dideliais žingsniais eiti link tikslo. Beje, man tai labai susiję su vakar dienos įrašu Užrašuose. Ir galiausiai anksčiau ar vėliau patiriama sėkmė stiprina "Aš galiu", taip uždarydama pasitikėjimo savimi ratą.

Jūs galite komentuoti šita straipsnį
Vardas:
Pavadinimas:
Komentaras:


  Dar niekas nekomentavo.
RSS

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.3.0

 
Kokia valios savybė svarbiausia sportininkui
 

© 2006 — 2015 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą