Pakalbėkime! Spausdinti El. paštas

Dėdama paveiksliuką prie Užrašų, į moksliškumą ir tikslumą nepretenduoju. Puikiai suprantu, - jei apklausa internete, ją peržiūrėjo ir atsakė pirmiausia tie, kurie nemažai laiko praleidžia prie kompiuterio.

Tačiau visgi įdomu - daugiausia informacijos apie sporto psichologiją gaunama iš interneto! O žvelgiant plačiau - absoliuti dauguma iš rašytinių šaltinių (interneto, žurnalų ir knygų)! Panašu, kad nei su treneriais, nei su kitais sportininkais apie psichologinius dalykus beveik nekalbama (t.y. kalbama, bet taip mažai!). Jau nekalbu apie tai, kad sporto psichologai, kurie turėtų būti žymus žinių šaltinis, visiškai neegzistuoja...

Neseniai supykdžiau vienos sporto šakos trenerius, nes leptelėjau, kad jų kolega iš kitos šalies "kitaip bendrauja su sportininkais". Nieko nenorėjau įžeisti ir tikrai pripažįstu, kad nesu visų trenerių stiliaus žinovė! Tuo labiau nesekioju iš paskos ir nežinau, ką jie kalba su sportininkais kiekvieną minutę. Tačiau įsivaizduokit, kaip maloniai nustebau pamačiusi, kaip minėtas treneris su paaugle sportininke kalba apie varžybų taktiką, kurioje nemažą dalį užėmė psichologinis aspektas, o vėliau ši sportininkė ėmėsi bendraamžei kito trenerio sportininkei pasakoti apie įtampos svarbą ir ką įtampa gali padaryti. Būtumėt ją girdėję, ne kiekvienas suaugęs sugebėtų taip paprastai paaiškinti! Galima pykti, galima nepykti, bet tokių spontaniškų pokalbių (be įsikišimo iš šalies) esu girdėjusi labai mažai. Ir jau tuo labiau neprisimenu girdėjusi, kad taip aiškiai dalyką išmanytų ir kitam paaiškintų jaunas sportininkas. 

Kaip sakė vienas protingas daktaras: "Mačiau, kaip tie, kurie bulves valgė, pralaimėjo tiems, kurie bulvių nevalgė. Tai kokia išvada?"

Juokauju, žinoma, bet norėtųsi, kad treneriai mažiau įsižeidinėtų ir dažniau kalbėtų su sportininkais apie psichologinius varžybų aspektus (įtampą, jos įveikimą, susitelkimą...), ne tik konstatuodami juos kaip neišvengiamą varžybų dalį, bet ir diskutuodami.

Jūs galite komentuoti šita straipsnį
Vardas:
Pavadinimas:
Komentaras:


  Dar niekas nekomentavo.
RSS

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.3.0

 
Kokia valios savybė svarbiausia sportininkui
 

© 2006 — 2015 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą