Užrašai
Fizinio aktyvumo piramidė Spausdinti El. paštas
2013 08 17
Naršydama po internetą, sporto klubo "Apelsinas" tinklapyje radau štai tokią nuotaikingą ir informatyvią fizinio aktyvumo piramidę:

Dar niekas nekomentavo.

Skaityti toliau...
 
Nuo medicinos prie raidos Spausdinti El. paštas
2013 06 05

Šį semestrą studentams dėsčiau sveikatos psichologijos kursą. Vienoje iš pirmųjų paskaitų aptarėme biomedicininį sveikatos modelį. Nesiplečiant į teorinius aiškinimus, galima pasakyti paprastai - tai tokia pasaulėžiūra, kuomet žmogus ir jo sveikata neįdomi tol, kol jis nesuserga ir netampa ligoniu. Pastaruosius kelis dešimtmečius šis modelis po truputį išstumiamas ir jo vietą užima biopsichosocialinis modelis, kuris akcentuoja ne ligas, o sveikatą ir žmogų kaip visumą. Atrodytų savaime suprantama, kad gyvenant šiuolaikinėje visuomenėje antrasis modelis priimtinesnis - vis labiau kalbame apie visapusišką asmenybės ugdymą, vis labiau siejame kūną ir psichiką, suprasdami, kad tai, ką išgyvename atsispindi kūne, o tai, kas darosi kūne, atsispindi mintyse ir emocijose.

Dar niekas nekomentavo.

Skaityti toliau...
 
Meilė vaikams Spausdinti El. paštas
2013 06 05

Humankinetics ir Dž. Britanijos sporto mokslo asociacijos (BASES) organizuotame "webinare" apie emocijas prof. Andy Lane pateikė pavyzdį, atspindintį, kaip mes parodome vaikams savo meilę: kai vaikas atbėga su savo piešiniu, pirmiausia pagiriame: "O! Koks gražus piešinys!", o tuomet apkabiname ir pabučiuojame vaiką. Taip siunčiame žinią: "myliu tave, nes tu nupiešei šį gražų piešinį". Tačiau jei pirmiausia vaiką apkabiname ir pabučiuojame, o tada netyčia pastebime piešinį: "O, tu dar ir piešinį tokį nupiešei!", žinia - visai kita.

Dar niekas nekomentavo.

Skaityti toliau...
 
<< Pradėti < Prieš 1 2 3 4 5 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 14 - 26 iš 61
Kokia valios savybė svarbiausia sportininkui
 

© 2006 — 2015 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą