Straipsniai

Šioje nedidelėje bibliotekoje jūs rasite įvairių rašinių sporto psichologijos tema. Kad būtų lengviau rasti, ko ieškote, viską išdėliojome 5 lentynėlėse.Atsipalaidavimas veiksmu: priešvaržybinės atsipalaidavimo technikos

Šį straipsnį taip pat galima rasti žurnale "Treneris" (2011 m., Nr. 3, p. 9-11)

Atsipalaidavimo (dar gudriai vadinamų relaksacijos) technikų aprašymai užima nemažą dalį sporto psichologijos rekomendacijų. Tačiau rekomendacijos lieka rašliava, jei jos netaikomos praktikoje. Todėl dar kartą norėčiau grįžti prie atsipalaidavimo technikų; šį kartą aprašysiu jas labai konkrečiu aspektu – tinkamumu prieš startą (arba vos vos plačiau – prieš varžybas). Kalbėsiu apie raumenų (kitaip kūno) atpalaidavimą, nors suprantama, kad ir kognityvinėms (minčių keitimo) technikoms reiktų skirti dėmesio, tačiau apie tai galbūt kitą kartą.

Dar niekas nekomentavo.

 
Tinkamiausios veiklos zonos modelio praktinis taikymas

Šį straipsnį taip pat galima rasti žurnale "Treneris" (2012 m., Nr. 3-4, p. 11-15)

Viena iš sportininkų, trenerių ir sporto psichologų užduočių prieš varžybas – užtikrinti tokią sportininko varžybinę būseną, kuri leistų atskleisti turimų įgūdžių bei parengtumo lygį. Deja, tai ne visuomet paprasta. Priešvaržybinio jaudulio įveika – bene dažniausia tema mano praktiniame darbe. Todėl nuolat ieškau kuo efektyvesnių būdų, padedančių sportininkams, ir jų mokau.

Dar niekas nekomentavo.

 
Emocijų reguliacija šiuolaikinės psichologijos požiūriu

Šį straipsnį taip pat galima rasti žurnale "Treneris" (2013 m., Nr. 1-2, p. 7-11)

Pastaraisiais metais sporto psichologijoje dažniausiai taikoma intervencija – psichologinių įgūdžių mokymas arba kitaip – mentalinė treniruotė (Moore & Gardner, 2011). Šios intervencijos esmė – išmokyti sportininką (arba trenerį) tam tikrų įgūdžių (atsipalaidavimo / mobilizacijos, vaizdinių kūrimo, tikslų išsikėlimo, dėmesio valdymo ir kt.). Remiamasi prielaida, kad šie įgūdžiai leidžia kontroliuoti nemalonias emocijas, pojūčius, mintis ir taip susitvarkyti su didelio streso situacijomis, o tai prisideda prie geresnio pasirodymo sporto aikštelėse.

Dar niekas nekomentavo.

 
Sportinės karjeros pokyčiai: dalykai, apie kuriuos reikia pagalvoti iš anksto

Šį straipsnį taip pat galima rasti žurnale "Treneris" (2013 m., Nr. 3-4, p. 8-11)

„– Iš jūsų samprotavimų galima suprasti, kad pradžioje pralaimėjimų gali būti daugiau nei pergalių?
– Gali. Net priprasti prie kitų greičių, kitos jėgos, kitokio žaidimo konstravimo, kitokios aplinkos reikės laiko. Ir kantrybės

Tai citata iš R. Mugevičiaus interviu apie jo sūnaus ir auklėtinio Luko Mugevičiaus perėjimą iš jaunių į vyrų tenisą (Naujienų portalas delfi.lt, 2012-11-26)

Dar niekas nekomentavo.

 
Sporto psichologė: vertinant rezultatus mūsų sportininkai kažką praranda

Aurimas Kuckailis
Balsas.lt
2011.01.31

Lietuvoje sporto psichologija dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tačiau poreikis sužinoti daugiau apie šią specifinę sritį nuolat auga.

Komentarai (2)

 
<< Pradėti < Prieš 1 2 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 1 - 25 iš 38
Informacijos sporto psichologijos tema ieškau
 
Kokia valios savybė svarbiausia sportininkui
 

© 2006 — 2015 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą